23-07-2020

YAZAR NE YAZAR

Yazarlar hayatı çözmüş tarifini yapmış,pröblemlerini teşhis etmiş,ve tedavisi ile ilgili fikirleri,sevdiği tüm canlılara,naif yada sert ,yumuşak veya eleştirel yani insanlarınkulaklarına ulaşmak içimn farklı tonlarda seslerle yazılar yazan birkaç yazı satır yada dize ile anlatan insanlardır.
          Yazıların derin anlamlar ,derin duygular,bedensel aşklar,uhrevi aşklarveya bana göre en önemlisi erdemlere olan aşklarla insanlara ulaşırlar.
ben bu üçüncü aşkı yazmak ve paylaşmak adına verilen mucadeleyi daha kıymetli sayarım.Erdem merkezli arayış,aşk veya sorunları çözümleme arayışı zaten hem beden,hem ilahi aşkı içinde barındıracak ve ulaşılmak istenen hedefe daha kesmane ulaşılmış olacaktır.
          İnsanoğlunun en çok bocaladığı yer aslında dünyevi aşklardır,bunu hep saklar ama gerçek aşk kaliteli ve karizmatik bir araba,bol kudretli bir diploma,hizmetçili bir villa ,etiketli kartvizit,güzel bir veya birkaç eşibol sıfırlı banka cüzdanı,,,,,,,,alın size aşkların en kutsalı ,en büyüğü,aşk nedir sorusunun cevabı budur.
gerisi tevatür
ve onun cocukları diğer aşklar.
      Ismarlama duygular,ismarlama şiirlerile yaşanan duygular la hissedilerek yazılan lar arasındaki farkların yazarlarının adı yazar değil yazamıyandır.
     Yazılar ısmarlama duygulardan uzaklaşıp daha reele indiklerinde,veya sektör zincirinden kurtulup özgür pencereden bakabildiklerinde ,ideal beklentilerin doğuşu hızlanacaktır,bu vasıf bu toplum un hem beklediği hemde ihtiyaç duyduğu bir vasıftır,hiçbir beklenti yasal veya toplumsal baskıya kafa tutamamış olanların korkularını sırtından atamamış ,özgür olamamış yazarın verebileceği hiçbirşey yoktur
çözümlemelerde katkı verebileceği hiçbirşey yoktur,kendine maddi veya manevi ihtiyaçlarını karşılıyarak tatmin etmeden öteye gidemez.
      Bu yazar bolluğunun kitapları ile rafları,raflarda yayıncıların ceplerini dolduruyor ,insanın kalbine yada bilgi hazinesine ne duygusal nede maddesel hiçbirşey verememeleri bu tezimin maalesef doğruluğunu ispatlar durumdadır.
      Yazar pozitif neticeler doğuracak negatif anlatımlar veya tarifler yaparken tespitlerinin doğruluğundan başka hiçbir etki altında kalmamalı,özgürlük budur,yazarlık budur etiketle yetinmek isteyenin almak istediğini aldıktan sonra,toplumdan uzaklaşıp tepeden bakanların,belliki baştan beri almaktan başka verme sevdası veya kaygısı telaşı derdi yokmuş .
     Benim yazarlık ve okurluk tarafıma bunların hiçbirinin girememiş olmasının sebebi budur,ben erdem sevdalılarını
yerin altında değil yerin üstünde hemen hergün arar haldeyim,bulmak istiyorum,varlığına inandığım,ancak bazen tembellik edip gayretimin tamamını kullanmadığım zannıyla bu güne kadar bulamadığımdan üzüntü lüyüm,ümit zaman yakındır fısıldamasında.